III 2019 MEDINET

III 2019 MEDINET

W sobotę 23 marca Sala Wielka wrocławskiego ratusza wypełniła się wybitnymi gośćmi. Spotkanie było poświęcone wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi prof. Zbigniewowi Relidze, którego imię przyjęło Dolnośląskie Centrum Chorób Serca Medinet.W spotkaniu uczestniczyli byli uczniowie i współpracownicy Profesora. Dziś wielu z nich jest samodzielnymi pracownikami naukowymi, posiadają tytuły profesorskie i prowadzą kliniki kardiochirurgii i kardiochirurgii dziecięcej na terenie całego kraju. To prawdziwa Szkoła Religi

Wzruszającym i z pewnością najważniejszym punktem spotkania było odsłonięcie popiersia prof. Religi przez żonę dr Annę Wajszczuk-Religę, syna dr. Grzegorza Religę oraz prezesa DCChS Medinet dr. hab. Romana Cichonia.

Żona i syn prof. Religi swój pobyt w naszym mieście i udział w uroczystoiściach uwiecznili wpisem do kroniki Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Historii Nauk Medycznych, którego wielu członków uczestniczyło w spotkaniu.W tym roku przypada 10 rocznica śmierci uczonego. Podczas takich spokań bardzo aktualne wydają się słowa:
                                Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nimSpotkanie zakończyło wspólne zdjęcie.
Powrót