"MOJA AKADEMIA" - SPOTKANIE Z AUTOREM PROF. BOGDANEM ŁAZARKIEWICZEM

"MOJA AKADEMIA" - SPOTKANIE Z AUTOREM PROF. BOGDANEM ŁAZARKIEWICZEM

       1 czerwca 2017 roku był dla prof Bogdana Łazarkiewicza datą szczególną. bowiem tego dnia odbyła się promocja jego książki "Moja Akademia". Publikacja powstała na podstawie 48. odcinkowego felietonu o tym samym tytule ukazującego się co miesiąć na łamach Gazety Uczelnianej.
       Artykuły cieszyły się dużą popularnością wśród czytelników - nie tylko pracowników naukowych, ale także studentów wszystkich wydziałów. 
Spotkanie autorskie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze. Profesor przywoływał epizody ze swojej pracy zawodowej, wspominał swoich nauczycieli, nastepców w II Klinice Chirurgicznej. Nie zapomniał o personelu pielegniarskim i pomocniczym, doceniając jego wkład i zaangażowanie w pracę na rzecz pacjentów kliniki.
       Publikacja jak mówił bohater spotkania nie była nigdy planowana, pomysł zrodził się podczas wizyty w starych pomieszczeniach wydawnictwa.
      "Moja Akademia" jest swoistą kroniką 68 lat działalności medycznej autora od studenta do rektora.
W spotkaniu, które prowadził prof. Jacek Szepietowski - Prorektor ds. Rozowju Uczelni udział wzięli także przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego z JM Rektorem Prof. Markiem Ziętkiem na czele, przedstawiciele towarzystw naukowych, przyjaciele, współpracownicy i oczywiście najbliższa rodzina. 


      Jest nam tym bardziej miło, że prof. Bogdan Łazarkiewicz aktywnie uczestniczy w życiu Polskiego Towarzystwa Historii Nauk Medycznych, a jego najnowsza książka, bogato dokumnetowana, doskonale przygotowana od strony edytorskiej uzupełnia wiedzę historyczną o szeroko pojętej działalności Akdaemii Medycznej / Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.  


Ksiażka wydana została nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Medycznego.

PTHNM było reprezentowane przez p. Barbarę Bruziewicz-Mikłaszewską, Jerzego Kosa, Krzysztofa Wroneckiego oraz Dariusza Lewerę

Fotorelacja ze spotkania promującego ksiażkę dostępna jest w zakładce GALERIA / MOJA AKADEMIA - PROMOCJA KSIĄŻKIPowrót