HIRSZFELDOWIE - ZROZUMIEĆ KREW

Pasjonujaca opowieść o odkrywcy i samotniku... "wędrującym po szczytach myśli", osadzona na szerokim tle historii XX wieku. Jej uczestnik i kronikarz, Profesor od Krwi to postać nieoczywista i skomplikowana. Jego tożsamość i działania określają wybory Polaków pochodzenia żydowskiego zeszłego stulecia. Obowiązkowa lektura!

Blurb Agaty Tuszyńskiej

Fascynująca i niezwykle treściwa biografia genialnego polskiego immunologa, którego życie i praca naukowa ściśle splatały się z historią Polski pierwszej połowy XX wieku. Autorce udało się dotrzeć do najdrobniejszych, często intymnych czy dramatycznych momentów życia swojego bohatera, dowodząc, że tylko z tak indywidualnej perspektywy jesteśmy w  stanie objąć i zrozumieć niezwykle burzliwe czasy, w których żył. Dowiedziałam się z tej książki wiecej niż z niejednego podręcznika historii.

Blurb Olgi Tokarczuk

Byli jak wysłańcy z innego, lepszego kosmosu. Gdziekolwiek się znaleźli, ratowali innych - w szpitalach, laboratoriach, w przyfrontowych lazaretach, nawet na samym dnie piekła - w warszawskim getcie. A przy tym próbowali życ jak normalni ludzie, dbając o wygody i naukowy prestiż. Zdecydowanie nie ułatwiali im tego naziści, komunisci oraz surowy los. Ale udało im sie zostać sobą. Co bywa trudne w epoce totalitaryzmów.

Blurb Stanisława Beresia
Powrót