W niniejszej zakładce prezentujemy 48 odcinków felietonu Pana Profesora Bogdana Łazarkiewicza „Moja Akademia”.  Poszczególne części były publikowane w Gazecie Uczelnianej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu od marca 2012 do czerwca 2016. Jest to  pewnego rodzaju pamiętnik przedstawiający kolejne etapy drogi zawodowej Bogdana Łazarkiewicza jako studenta, lekarza stażysty, chirurga u boku wielkiego nauczyciela - prof. Wiktora Brossa, wreszcie kierownika II Katedry i Kliniki Chirurgii, prorektora, Rektora i doktora honoris causa dwóch wrocławskich uczelni.

Opisane w sposób bardzo ciekawy realia życia, w innych niż obecnie czasach, pozwalają przenieść się do powojennego miasta, które podnosiło się po zniszczeniach dokonanych przez okupanta i „wyzwoliciela”. Pokazane są trudne początki nauki akademickiej najpierw w Uniwersytecie i Politechnice potem w Akademii Medycznej.

Historia Uniwersytetu Medycznego widziana przez Pana Profesora Łazarkiewicza z różnych perspektyw doskonale uzupełnia naszą wiedzę na ten temat.

Zachęcamy także do obejrzenia filmu „Mój pierwszy dzień”  w którym Prof. Bogdan Łazarkiewicz opowiada o swojej drodze do Wrocławia.


https://www.youtube.com/watch?v=QRa_em7ur-I

Moja Akademia cz.11
II Klinika Chirurgiczna - nowy etap pracy
Pobierz


Moja Akademia cz.12
Profesor Wiktor Bross
Pobierz


Moja Akademia cz.14
Chirurdzy - Anestezjolodzy. Problemy, konflikty
Pobierz


Moja Akademia cz.15
Pierwszy Wyjazd Zagraniczny
Pobierz


Moja Akademia cz.16
Profesor Wiktor Bross, Legenda Chirurgii Polskiej
Pobierz


Moja Akademia cz.17
42 Kongres Chirurgów Polskich
Pobierz


Moja Akademia cz.18
Instytut Chirurgii - Profesor Wiktor Bross przechodzi na emeryturę
Pobierz


Moja Akademia cz.19
Profesor Eugeniusz Rogalski rektorem. Trudna kadencja.
Pobierz


Moja Akademia cz.20
Demokratyczne wybory
Pobierz


Moja Akademia cz.21
20 rocznica śmierci prof. Brossa
Pobierz


1 2 3 4 5