W niniejszej zakładce prezentujemy 48 odcinków felietonu Pana Profesora Bogdana Łazarkiewicza „Moja Akademia”.  Poszczególne części były publikowane w Gazecie Uczelnianej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu od marca 2012 do czerwca 2016. Jest to  pewnego rodzaju pamiętnik przedstawiający kolejne etapy drogi zawodowej Bogdana Łazarkiewicza jako studenta, lekarza stażysty, chirurga u boku wielkiego nauczyciela - prof. Wiktora Brossa, wreszcie kierownika II Katedry i Kliniki Chirurgii, prorektora, Rektora i doktora honoris causa dwóch wrocławskich uczelni.

Opisane w sposób bardzo ciekawy realia życia, w innych niż obecnie czasach, pozwalają przenieść się do powojennego miasta, które podnosiło się po zniszczeniach dokonanych przez okupanta i „wyzwoliciela”. Pokazane są trudne początki nauki akademickiej najpierw w Uniwersytecie i Politechnice potem w Akademii Medycznej.

Historia Uniwersytetu Medycznego widziana przez Pana Profesora Łazarkiewicza z różnych perspektyw doskonale uzupełnia naszą wiedzę na ten temat.

Zachęcamy także do obejrzenia filmu „Mój pierwszy dzień”  w którym Prof. Bogdan Łazarkiewicz opowiada o swojej drodze do Wrocławia.


https://www.youtube.com/watch?v=QRa_em7ur-I

Moja Akademia cz.01
Czapki Akademickie
Pobierz


Moja Akademia cz.02
Wymarzony Indeks
Pobierz


Moja Akademia cz.03
Samodzielna uczelnia
Pobierz


Moja Akademia cz.04
Anatomia kuźnią przyszłych zabiegowców
Pobierz


Moja Akademia cz.05
Przysposobienie lekarskie
Pobierz


Moja Akademia cz.06
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich
Pobierz


Moja Akademia cz.07
Egzaminy z przedmiotów klinicznych
Pobierz


Moja Akademia cz.08
Obóz wojskowy - absolutorium
Pobierz


Moja Akademia cz.09
Dyplom - nauka praca - twarda szkoła chirurga ogólnego
Pobierz


Moja Akademia cz.10
Podziemia Akademii Medycznej
Pobierz


1 2 3 4 5